Ziyaretçi Kuralları
18 Kasım 2019

HASTANIZ MİSAFİRİMİZ OLUP HASTANEDE ZİYARETÇİLERİNİ KABUL ETMEK İÇİN DEĞİL, TEDAVİ OLMAK AMACIYLA YATMAKTADIR. BU NEDENLE AŞAĞIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYMANIZ BİZİM İÇİN DEĞİL HASTANIZ AÇISINDAN ÖNEM KAZANMAKTADIR.

 1. Ziyaret saatlerimiz öğlen:13:00-14:00  akşam: 19:00-20:00 saatleri arasındadır. Ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti baştabip veya nöbetçi tabibin izni ile mümkündür.
 2. Bir hasta için aynı anda ikiden fazla ziyaretçi alınmaz ve hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla olamaz.
 3. On yaşından küçük ziyaretçi çocuk kabul edilmez.
 4. Ziyarete gelirken yiyecek ve çiçek getirilmeyecektir. Bununla ilgili olarak giriş kapısında kontrol yapılır.
 5. Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmeyiniz.
 6. Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanamaz. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır.
 7. Hasta ziyareti esaslarına uyulması kontrolü; servis çalışanları, hastane giriş kontrol hizmet görevlisi, nöbetçi memur tarafından yapılır.
 8. Hastanın durumu ile ilgili bilgi almak isteyen hasta ziyaretçileri hastanın doktoru, hafta sonları doktoru bulunmaz ise nöbetçi hekim ile bağlantı kurulabilir.
 9. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret doktor iznine bağlıdır.
 10. Hasta ameliyata girdiği andan itibaren ziyaretçilerin odada kalması yasaktır.
 11. Bulaşıcı ve salgın hastalıklardan birine yakalanmış olanlarla ziyaretlerinde herhangi bir sebeple sakınca bulunan hastaların ziyaret edilmesi yasaktır.
 12. Ziyaret öncesi ve sonrası ellerin yıkanması ya da el dezenfektanı ile ovması önerilir.
 13. Hasta yataklarına oturmak ve hasta başındaki cihazlara dokunmak yasaktır.
 14. Herhangi bir sıhhi ve tıbbi sakınca olmadıkça hastanemizde yatan tutuklu ve hükümlüler Cezaevi Yönetmeliğine uygun olarak haftada bir gün  10 dakika ziyaret edebilirler.  Bu ziyaret saatlerinde cezaevinden lüzumuna göre erkek veya kadın bir memur veya gardiyan kuruma gelerek ziyaretçileri görür, üzerlerini arar ve ziyaretine izin verir. Hastanemiz idaresi tutuklu ve hükümlüleri ve gelen ziyaretçileri seçme ve araştırma yönünden sorumlu tutulmaz. Bunun sorumluluğu cezaevi görevlisine aittir.